MP Juniorów w Sokółce: medaliści Mistrzostw Europy w ćwierćfinałach

Brązowi medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy Juniorów – Wiktor Paczkowski (54 kg) i Aleks Urbański (57 kg) – awansowali do ćwierćfinałów odbywających się w Sokółce Mistrzostw Polski Juniorów.

W zawodach na Podlasiu Wiktor Paczkowski startuje w kategorii 57 kg, a w dzisiejszej walce pokonał Wojciecha Radomskiego 5:0. Jutro o medal powalczy z Aleksem Snackim.

Już dwa pojedynki przed czasem na swoją korzyść rozstrzygnął Aleks Urbański. We wtorek wygrał z Szymonem Sikorskim przez RSC w 3 rundzie; prowadził 20:17 na kartach wszystkich sędziów. O wejście do strefy medalowej zmierzy się w czwartek z Alikiem Ayvazyanem.

Z kolei w wadze +92kg wyłonieni zostali medaliści, a zostali nimi: Patryk Porzyczka, blisko 2-metrowy Dawid Świętek-Katarzyński (w ćwierćfinale zwyciężył w 1 rundzie), Kacper Szpryngiel, Igor Krzywdziński.

W kategorii 80 kg, w 1/16 finału m.in. Igor Rondoś wygrał z Oskarem Millerem 5:0, Szymon Wach z Bartoszem Klepaczem 4:1, a także Maksym Zagórski z Erykiem Rojewskim (ABD 1), Wiktor Skiba z Maciejem Samselem (RSC 3) i Jan Iwicki z Dominikiem Kaczerzewskim (ABD 2).

Wśród juniorek, w 1/4 finału kat. 54 kg zwycięstwa na punkty odniosły Kornelia Poliwczak, Wiktoria Minkowska, Róża Łubkowska, a walkowerem zwyciężyła Kamila Kalacińska.

W 75 kg dwie walki ćwierćfinałowe zakończyły się przed czasem, a ich triumfatorkami były Julia Borowczyk i Wiktoria Piasecka.