MP Juniorów w Sokółce: błyskawiczne zwycięstwo Aleksa Urbańskiego

Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Aleksy Urbański (71 kg) w efektowny sposób awansował do 1/8 finału kategorii 71 kg Mistrzostw Polski Juniorów, które w poniedziałek wieczorem rozpoczęły się w Sokółce.

W swojej pierwsze walce na Podlasiu Aleksy Urbański wygrał przez RSC w 1 rundzie z Bartoszem Miszczakiem. W kolejnym pojedynku spotka się z Szymonem Sikorskim, który także zaczął zawody od zwycięstwa przed czasem (RSC 2).

Pierwszego dnia MPJ odbyło się 21 walk mężczyzn, w tym aż 9 w wadze 71 kg. Triumfowali także m.in. Alik Ayvazyan (1 runda), Daniel Basik (2), Miłosz Skomra (3).

W kat. +92kg znamy już komplet ćwierćfinalistów. W poniedziałek Nathaniel Sobczak pokonał Maksymiliana Sąsiadka (ABD 3), a Igor Krzywdziński wygrał z Mikołajem Goszczyńskim 5:0. Triumfatorzy zmierzą się teraz w pojedynku o medal.

Broniący tytułu w limicie 92 kg Olaf Pera będzie boksować w 1/8 finału z Antonim Niedziałkowskim, a zwycięzca w kolejnej rundzie skrzyżuje rękawice z Piotrem Gontkiem.

10 walk eliminacyjnych zobaczyli kibice w wadze 75 kg. Zwyciężali m.in. Olaf Dziuda, Jakub Bielecki, Nikodem Godek.

We wtorek rozpoczynają się MP Juniorek. Mistrzyni Europy Juniorek z Erywania Kinga Krówka (60 kg) spotka się w półfinale z Julią Podorską, a do tej walki dojdzie w czwartek.