Turniej młodzików w Niemczech: kadrowicze z 6 medalami

Reprezentanci Polski zdobyli 6 medali – 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe – w turnieju młodzików 53. Ostsee Pokal w Zinnowitz. Na podium niemieckich zawodów stanęli także polscy bokserzy z powołań klubowych.

- Z kadry narodowej złoto wywalczyli: Kewin Turkawka 52 kg, Filip Roessler 54 kg, Szymon Siwiński 80 kg – mówi Robert Osmólski, trener reprezentacji młodzików.

- Po srebro sięgnął Mateusz Adamaki 40 kg, który w finale przegrał 2:3. Z kolei brązowe krążki zdobli Daniel Sudoł 42 kg i Igor Undziakiewicz 44 kg – dodał szkoleniowiec.

Z sukcesami w Zinnowitz startowały także młodziczki z kadry prowadzonej przez trenerkę Karolinę Koszewską. Wystąpiło 10 Polek i każda z nich awansowała do finału. Łączny bilans (z zawodniczkami z powołań klubowych) to 12 medal, 7 złotych i 5 srebrnych.

Dla naszych młodziczek i młodzików turniej do lat 14 w Niemczech był etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Mariborze. Turniej w Słowenii odbędzie się od 15 do 26 sierpnia.