Turniej młodziczek w Niemczech: 7 złotych medali dla Polek

Polskie pięściarki zdobyły aż 12 medali, w tym 7 złotych i 5 srebrnych, w turnieju młodziczek 53. Ostsee Pokal w Zinnowitz w Niemczech.

- W zawodach wzięło udział 10 kadrowiczek i wszystkie dotarły do finałów. Pozostałe dwa krążki wywalczyły dziewczyny z powołań klubowych – mówi Karolina Koszewska, trenerka główna reprezentacji młodziczek.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Wiktoria Jaruga 42 kg, Amelia Urban 44 kg, Katarzyna Górnisiewicz 46 kg, Maja Kuran 51 kg, Maria Gorzelanna 54 kg, Oliwia Kummer 64 kg, Aurelia Poniatowska 70 kg.

Z kolei po srebrne medale sięgnęły: Nikola Litwin 42 kg, Julia Jaskrowska 52 kg, Wiktoria Kustosz 57 kg. Spoza kadry narodowej srebro zdobyły Nikola Kruczyńska 54 kg i Zuzanna Skalimowska 63 kg.

Z sukcesami w zawodach do lat 14 w Zinnowitz startowali także polscy bokserzy.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy Młodzików (dziewcząt i chłopców), które od 15 do 26 sierpnia odbędą się w słoweńskim Mariborze.