ME Kadetów: Biało-Czerwoni w mistrzowskim składzie!

Srebrny medalista z poprzednich zawodów tej rangi Fabian Urbański otwiera listę reprezentantów Polski, którzy w dniach 22-30 lipca wystąpią w Mistrzostwach Europy Kadetów (do lat 16) w rumuńskim Ploiesti.

We włoskim Montesilvano zdobył on srebro w kategorii 66 kg, a teraz wystąpi w wadze 70 kg. Niedawno jego starszy brat Aleks Urbański wywalczył brąz w Mistrzostwach Europy Juniorów w limicie 71 kg.

- W ME Kadetów w Rumunii wystąpią: 46 kg Filip Bochenek, 48 kg Adrian Drewnowski, 50 kg Oskar Grodzicki, 52 kg Igor Soczówka, 57 kg Igor Sułek, 60 kg Janusz Januszewski, 63 kg Miłosz Korcyl, 70 kg Fabian Urbański, 75 kg Rafał Marcinek, 80 kg Kamil Wójcik, +80kg Krzysztof Zakrzewski – mówi Dariusz Kochanowski, trener główny kadry narodowej U-16. W sztabie szkoleniowym jest też Cezary Rzepnicki.

Biało-Czerwoni startować będą w mistrzowskim składzie, bowiem aż 9 pięściarzy sięgnęło po złoto w tegorocznych MP Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wałczu. Jeden bokser jest wicemistrzem kraju, zaś kolejny z powołanych zwycięzcą Pucharu Polski.

Na najwyższym stopniu podium w Wałczu stanęli Bochenek, Drewnowski, Grodzicki, Soczówka, Januszewski, Urbański, Marcinek, Wójcik, Zakrzewski, srebro zdobył Sułek, zaś zawody pucharowe wygrał Korcyl.

Drugi raz z rzędu w ME Kadetów, poza Fabianem Urbańskim (66 kg – 70 kg) rywalizować będą Oskar Grodzicki (zmienił 48 kg na 50 kg) i Igor Sułek (przeniósł się z 54 kg do 57 kg).