Igrzyska Europejskie: świetny początek Sandry Drabik

Boksująca w kategorii 54 kg Sandra Drabik zrobiła pierwszy krok ku Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu. Dzisiaj odniosła zwycięstwo w 1/16 finału Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska 2023.

Sandra Drabik to pierwsza pięściarka z kadry narodowej prowadzonej przez trenera Tomasza Dylaka, która rywalizowała na ringu w Nowym Targu. W sobotę spotkała się z Delphine Mancini.

Obie są bardzo doświadczone, Polka ma 35 lat, Francuzka 36 lat, a na koncie medale Mistrzostw Europy. Sandra Drabik wywalczyła także dwa medale w poprzednich edycjach Igrzysk Europejskich. Łączy je także to, że były blisko podium Mistrzostw Świata. W Igrzyskach Olimpijskich startowała tylko nasza zawodniczka – w Tokio.

Pierwszą i drugą rundę kielczanka wygrała po 4:1, trzecią przegrała 2:3, ale to już nie miało wpływu na końcowy wynik 4:1 (29:28, 30:27, 28:29, 29:28, 29:28).

W poniedziałek, w 1/8 finału Sandra Drabik zmierzy się z Ormianką Ekateriną Sychevą.

Z tej kategorii wagowej awans na IO 2024 wywalczą półfinalistki.