Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Wawszczyk, Wasiakowska i Gołębiewska w finale

Brązowe medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Młodziczek Gabriela Wawszczyk (46 kg), Oliwia Wasiakowska (54 kg), Zuzanna Gołębiewska (57 kg) awansowały do czwartkowych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski Kadetów (15-16 lat). Turniej odbywa się w Wałczu (woj. zachodniopomorskie).

Brązowy medal zdobyła inna brązowa medalistka ME U-14 z tureckiego Erzurum Judyta Andrukajtis (60 kg)

W środowych walkach półfinałowych Gabriela Wawszczyk wygrała z Marią Gutkowską 5:0, Oliwia Wasiakowska z Izabelą Kokoszką 5:0, a Zuzanna Gołębiewska z Barbarą Pereszewską 5:0. Z kolei Judyta Andrukajtis przegrała z Julianną Jurczyk 0:5.

Jutro w finałach dojdzie do pojedynków: Gabriela Wawszczyk – Natalia Niewiadomska, Oliwia Wasiakowska – Anita Leniec, Zuzanna Gołębiewska – Amelia Seydak.

W Wałczu rywalizują także m.in. medalistki ME Młodziczek z 2021 rok (Sarajewo), jak np. wspomniana Maria Gutkowska oraz Natalia Niewiadomska (46 kg), Martyna Jarząbek (60 kg), Joanna Szlędak (63 kg), Maja Razik (66 kg). W stolicy Bośni i Hercegowiny srebro wywalczyła Szlędak, a pozostałe zawodniczki brąz.

W środę w półfinałach MP U-16 Natalia Niewiadomska pokonała Nicolę Zimny 5:0, Martyna Jarząbek triumfowała w walce z Michaliną Kotyzą 5:0, Joanna Szlędak zwyciężyła Zuzannę Żurek 5:0, a natomiast Maja Razik wygrała z Andżeliką Pawlus 5:0.

Pary finałowe: Martyna Jarząbek – Julianna Jurczyk, Joanna Szlędak – Zuzanna Brandt, Maja Razik – Antonina Wojczyńska.

W czwartek zapraszamy na walki finałowe dziewcząt i chłopców. Poznamy Mistrzynie i Mistrzów oraz Wicemistrzynie i Wicemistrzów Polski. Łącznie odbędzie się 26 pojedynków.