MISTRZOSTWA EUROPY: 9 ZWYCIĘSKICH WALK I 3 MEDALE POLEK

Z 9 wygranych walk, aż pięć Polki rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 5:0, zaś w czterech kolejnych zwyciężyły 3:2. Niewiele zabrakło, aby nasze pięściarki wywalczyły jeszcze więcej niż 3 medale Mistrzostw Europy, gdyż trzy pojedynki przegrały po 2:3. Ogólna ocena występu w Hiszpanii jest bardzo dobra.

Po srebrne medale ME w Alcobendas koło Madrytu sięgnęły Aneta Rygielska (64kg) i Elżbieta Wójcik (75kg), zaś brąz zdobyła Sandra Kruk (57kg), która 7 lat temu została Wicemistrzynią Świata.

Jeśli Biało-Czerwone zwyciężały na hiszpańskim ringu, to w większości (5 z 9 walk) były to przekonywujące wygrane po 5:0. Z kolei niemal połowa porażek (3 z 7) została poniesiona w stosunku 2:3 po bardzo wyrównanych walkach, w których czasem jedna decyzja sędziego w danej rundzie mogła zmienić końcowy rezultat na korzyść Polek.

Z grona podopiecznych trenerów kadry narodowej Karoliny Michalczuk i współpracującym z nią Volodymyrem Dolhunem, najwięcej zwycięstw odniosła Aneta Rygielska - 3. Pokonała m.in. byłą Mistrzynię Świata i aktualną Wicemistrzynię Świata Ukrainkę Mariję Badulinę-Bovę.

Dwa wygrane pojedynki dały srebro Elżbiecie Wójcik i brąz Sandrze Kruk. Po jednym triumfie zanotowały natomiast Natalia Rok (54kg) i Kinga Szlachcic (60kg). Obie doszły do ćwierćfinału, podobnie jak Agata Kaczmarska (-81kg), która z losowania miała miejsce w najlepszej ósemce. W 1/8 finału odpadły najbardziej doświadczone i utytułowane nasze zawodniczki Sandra Drabik (51kg) i Karolina Koszewska (69kg).

Wcześniej Biało-Czerwone wywalczyły trzy brązowe medale Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi - Sandra Drabik (51kg), Karolina Koszewska (69kg) i Elżbieta Wójcik (75kg), a już za kilka tygodni startować będą w Mistrzostwach Świata w Rosji.

Do wszystkich imprez nasze reprezentantki przygotowały się m.in. w krajowych Centralnych Ośrodkach Sportowych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich, a ich pracę wspierają na co dzień Polski Związek Bokserski, firma Suzuki będąca partnerem generalnym PZB oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Znakomity wynik zawodniczek to efekt ciężkiej pracy trenerów pracy na obozach kadry narodowej i w swoich klubach. Karolina Michalczuk do niedawna z większością tych pięściarek tworzyła trzon reprezentacji jako pięściarka, a dziś umiejętnie prowadzi je do kolejnych sukcesów. W Hiszpanii rolę fizjoterapeuty pełnił Sławomir Danaj, a kierownikiem polskiego zespołu był Sławomir Kozłowski, który na koniec zawodów dekorował medalistki kategorii 75kg. Walki sędziował natomiast Kazimierz Mietła.

 

Bilans reprezentantek Polski

51kg Sandra Drabik, bilans walk 0-1

1/8 Wassili Lkhadiri (Francja) 1:3

 

54kg Natalia Rok, 1-1

1/8 Zlatislawa Czukanowa (Bułgaria) 3:2

ćwierćfinał Julia Apanasowicz (Białoruś) 0:5

 

57kg Sandra Kruk, 2-1

1/8 Daria Abramowa (Rosja) 5:0

ćwierćfinał Helina Brujewicz (Białoruś) 3:2

półfinał Irma Testa (Włochy) 2:3

 

60kg Kinga Szlachcic 1-1

1/8 Marija Malenica (Chorwacja) 5:0

ćwierćfinał Sema Caliskan (Turcja) por. 1:4

 

64kg Aneta Rygielska 3-1

1/8 Chelsey Heijnen (Holandia) 5:0

ćwierćfinał Ani Howsepjan (Armenia) 5:0

półfinał Marija Bova (Ukraina) 3:2

finał Francesca Amato (Włochy) 2:3

 

69kg Karolina Koszewska 0-1

1/8 Sandy Ryan (Anglia) 2:3

 

75kg Elżbieta Wójcik 2-1

ćwierćfinał Davina Michel (Francja) 3:2

półfinał Love Holgersson (Szwecja) 5:0

finał Aoife O'Rourke (Irlandia) 0:5

 

81kg Agata Kaczmarska 0-1

ćwierćfinał Anna Iwanowa (Rosja) 1:4

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.